| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | WHITE / GREY WHITE WASH |
| Item Height | 35.4" |
| Item Length | 21.7" |
| Item Width | 18.1" |
| Type | Accent Chairs |
| MPN | ACH6512A-SET2 |
Check the listing for details. Safavieh CHIARA RATTN ACCT CHAIR W/CUSH, Reduced Price 2172730979 ACH6512A-SET2. Color: WHITE / GREY WHITE WASH, Condition: Open box. Listed at 264.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionA contemporary coastal take on the classic bentwood chair, this Chiara Accent Chair is perfect for refreshing your décor with seaside relaxation. Chiara’s smoothly curved silhouette is given additional artistic depth with a grey whitewash finish, rattan back, and a subtly contrasting white cushion. Sold in sets of two. Product Details: Category:Accent ChairsColor:Grey Whitewash / WhiteWood Color:Grey WhitewashFinish and Surface Treatments:WebbingWood Content:RattanFabric:60% Cotton / 40% PolyesterDimensions (W * D * H):18.1" X 21.7" X 35.4"Weight:9.5 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Country:IndonesiaIntended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):17.72" X 17.32" X 16.93"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved