| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | WALNUT / NATURAL |
| Item Height | 44.4" |
| Item Length | 23.1" |
| Item Width | 18.1" |
| Type | Barstools |
| MPN | SFV4134D |
Check the listing for details. Safavieh COLETTE RATTAN BARSTOOL, Reduced Price 2172735114 SFV4134D. Color: WALNUT / NATURAL, Condition: Open box. Listed at 240.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionGive your bar a charming and relaxed upgrade with our Colette bar stool. Our sleek and clean-lined stool receives a relaxed upgrade with rattan mesh upon the back. Expertly crafted with solid ash wood, the stool is elevated with a walnut finish. It features a generously padded white boxy cushion to deliver supreme comfort. Light, airy, and refined, our bar stool brings a dose of style and comfort to your bar or high dining area. Product Details:Category:BarstoolsColor:Walnut / NaturalWood Color:Walnut / NaturalContents:Wood / Rattan / FabricWood Content:Solid Ash / RattanDimensions (W * D * H):18.1" X 23.1" X 44.4"Weight:24.25 lbs.Weight Capacity:275 lbs.Country:VietnamLtlDropshipAssembly Required:Yes Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved