| Brand | Safavieh |
|---|---|
| Type | Bench |
| Department | Adults |
| Color | DistressedCrm |
| Item Height | 19.7 in |
| Features | Drawers |
| Item Length | 42.1 in |
| Item Width | 15.4 in |
Check the listing for details. Safavieh Damien 3 Drawer Storage Bench - DistressedCrm. Color: DistressedCrm, Condition: New. Listed at 299.99 USD. Keep clutter tucked away in style with the Damien storage bench. From Safavieh. Style: Damien. Includes storage bench and three baskets. No assembly required; Weight capacity 175 lbs.