| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | WHITE / GOLD |
| Item Height | 24" |
| Item Length | 13.5" |
| Item Width | 13.5" |
| Type | Counter Stools |
| MPN | FOX3231D |
Check the listing for details. Safavieh EMERY COUNTERSTOOL, Reduced Price 2172731102 FOX3231D. Color: WHITE / GOLD, Condition: Open box. Listed at 88.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionRetro charm meets modern glamour in this Emery Counter Stool. The clean lines and simple silhouette of Emery’s open frame allow its clean white lacquer and dipped gold leaf details to shine in any interior, giving your decor a burst of drama and eye-catching appeal. Product Details: Category:Counter StoolsColor:White / GoldMetal Type:IronDimensions (W * D * H):13.5" X 13.5" X 24"Country: India Intended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved