| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | BLACK |
| Item Height | 33.7" |
| Item Length | 18.5" |
| Item Width | 21.1" |
| Type | Dining Chairs |
| MPN | DCH1404A-SET2 |
Check the listing for details. Safavieh JODAN DINING CHAIR, Reduced Price 2172729624 DCH1404A-SET2. Color: BLACK, Condition: Open box. Listed at 117.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionBring a touch of timeless rustic charm to your décor with this Jodan Dining Chair. A must-have in any classic-contemporary interior, Jodan’s familiar Windsor spindle back and Thonet-inspired silhouette are thoroughly revitalized in a jet black finish. Sold in sets of two. Product Details: Category:Dining ChairsColor:BlackWood Color:BlackFinish and Surface Treatments:Ac Coating Wood Content:RubberwoodDimensions (W * D * H):21.1" X 18.5" X 33.7"Weight:19.8416 lbs.Weight Capacity:185 lbs.Country:MalaysiaIntended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:Yes View Assembly Instructions Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved