| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | COGNAC / BLACK |
| Item Height | 32.25" |
| Item Length | 17.75" |
| Item Width | 18.5" |
| Type | Bar Stools |
| MPN | BST3016B |
Check the listing for details. Safavieh KYNLEE GAS LIFT BAR STOOL, Reduced Price 2172735485 BST3016B. Color: COGNAC / BLACK, Condition: Open box. Listed at 147.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionModern minimalism meets cosmopolitan chic in this flawless Kynlee Gas Lift Barstool. Exposed cross stich dressmaker details make for a lavish couturier look that beautifully enhance Kynlee’s contoured profile and vintage cognac vegan leather upholstery. Product Details:Category:Bar StoolsColor:Cognac / BlackFinish and Surface Treatments:Powder CoatingFill Material:Pu / FabricMetal Type:IronDimensions (W * D * H):18.5" X 17.75" X 32.25-42.25"Weight:33 lbs.Weight Capacity:250 lbs.Country:ChinaIntended / Approved Use:Residential Use OnlyIntended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:Yes Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved