| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | HONEY BRWN WASH |
| Item Height | 31.1" |
| Item Length | 17.7" |
| Item Width | 17.7" |
| Type | Bar Stools |
| MPN | WIK6511A |
Check the listing for details. Safavieh LEDA RATTAN BARSTOOL, Reduced Price 2172723905 WIK6511A. Color: HONEY BRWN WASH, Condition: Open box. Listed at 100.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionInspired by daydreams of tropical breezes, this Leda Rattan Bar Stool transforms any interior into an exotic oasis. Crafted with natural mindi wood, Leda’s rich texture and honey brown finish bring depth and dimension to any open plan dining room. An instant vacation. Product Details: Category:Bar StoolsColor:Honey BrownWood Color:Honey BrownFinish and Surface Treatments:Nc CoatingContents:RattanWood Content:MindiDimensions (W * D * H):17.7" X 17.7" X 31.1"Weight:9 lbs.Weight Capacity:200 lbs.Country:IndonesiaIntended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):14.2" X 14.2" X 30.7"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved