| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | BLACK |
| Item Height | 39.8" |
| Item Length | 16.7" |
| Item Width | 16.9" |
| Type | Counter Stools |
| MPN | BST1404A |
Check the listing for details. Safavieh QUAI SWIVEL COUNTER STOOL, Reduced Price 2172737642 BST1404A. Color: BLACK, Condition: Open box. Listed at 95.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionIdeal for the country-chic kitchen, this Quai Swivel Counter Stool refreshes timeless forms for today’s classic-contemporary interiors. Quai’s iconic spindle back silhouette is perfectly updated with a modern swivel seat and jet black finish, flawlessly complementing any room’s color scheme. Product Details:Category:Counter StoolsColor:BlackWood Color:BlackFinish and Surface Treatments:Ac CoatingWood Content:RubberwoodDimensions (W * D * H): 16.9" X 16.7" X 39.8"Weight:30.86 lbs.Weight Capacity:185 lbs.Country:MalaysiaIntended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):16.54" X 16.4" X 25"Assembly Required:Yes View Assembly Instructions Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved