| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | BEIGE / BLACK |
| Item Height | 19" |
| Item Length | 18" |
| Item Width | 48" |
| Type | Benches |
| MPN | FOX6225A |
Check the listing for details. Safavieh REYNOLDS BENCH, Reduced Price 2172731615 FOX6225A. Color: BEIGE / BLACK, Condition: Open box. Listed at 124.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionGraphic lines impart a designer look to the viewing bench, here with a beige tufted linen upholstered seat and black Parsons-style legs. Universal in appeal, it adapts to industrial chic, contemporary or transitional spaces, from entry hall to bedroom. Product Details: Category:BenchesColor:Beige / BlackWood Content:PlywoodFabric:LinenDimensions (W * D * H):48" X 18" X 19"Weight:25.7 lbs.Country:ChinaIntended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:Yes View Assembly Instructions Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved