| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | COGNAC / BLACK |
| Item Height | 42.5" |
| Item Length | 18.5" |
| Item Width | 20" |
| Type | Bar Stools |
| MPN | BST3018A |
Check the listing for details. Safavieh RHYATTE BAR STOOL, Reduced Price 2172747491 BST3018A. Color: COGNAC / BLACK, Condition: Open box. Listed at 152.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionExperience the high life with this exceptional Rhyatte Barstool. Exposed cross stitch details give an added layer of decorative depth to the subtle channel tufting on Rhyatte’s smooth cognac vegan leather, perfectly balanced by the stark angles of its black iron base. Product Details:Category:Bar StoolsColor:Cognac / BlackFinish and Surface Treatments:Powder CoatingFill Material:Pu / FabricMetal Type:IronDimensions (W * D * H):20" X 18.5" X 42.5"Weight:12.12 lbs.Weight Capacity:250 lbs.Country:ChinaSeat Dimensions (W * D * H):18.5" X 14" X 30"Intended / Approved Use:Residential Use OnlyAssembly Required:Yes View Assembly Instructions Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved