| All returns accepted | ReturnsNotAccepted |
|---|---|
| Brand | Safavieh |
| Color | WHITE WASHED |
| Item Height | 37.4" |
| Item Length | 18.5" |
| Item Width | 20.1" |
| Type | Counter Stools |
| MPN | BST6501C |
Check the listing for details. Safavieh TOBIE RATTAN COUNTER STOOL, Reduced Price 2172734472 BST6501C. Color: WHITE WASHED, Condition: Open box. Listed at 131.00 USD. Safavieh's Open Box Furniture ***Reduced price with free shipping*** Item DescriptionThis Tobie Rattan Counter Stool embraces the art of relaxation with coastal-cottage style, making it ideal for any kitchen breakfast nook. Flaunting Parsons legs and rattan seat in honey brown wash finishes, Tobie shines especially bright in rustic décor, no matter the color scheme. Product Details:Category:Counter StoolsColor:Honey Brown Wash / Honey Brown WashWood Color:Honey Brown Wash / Honey Brown WashWood Content:Jawit / Mango WoodDimensions (W * D * H):20.1" X 18.5" X 37.4"Weight:16.8 lbs.Weight Capacity:225 lbs.Country:IndonesiaIntended / Approved Use:Residential Use OnlySeat Dimensions (W * D * H):17.7" X 15.4" X 23.60"Assembly Required:No Shipping & HandlingAll items are shipped within 1-3 business day(s) after we received clear payment within the Continental 48 US states. All of our shipping services are provided by FedEx. All items must be shipped individually and cannot be picked up. We DO NOT ship to PO Boxes or APO/FPO's. ALL SALES ARE FINAL. Contact UsIf you have questions or comments please contact us by clicking on the contact seller link. We typically reply to e-mail within 24 hours (Monday-Friday business hours). © Pacific Home.All rights reserved