| Brand | Safco |
|---|---|
| Color | Black |
| Item Height | 0.0 in |
| Item Length | 0.0 in |
| Item Width | 0.0 in |
| Material | Material |
| MPN | 3505bl |
| Type | Chair |
| UPC | 073555350524 |
Check the listing for details. Safco Big & Tall All-Mesh Task Chair (3505bl). Color: Black, Condition: New. Listed at 766.86 USD. Manufacturer Part Number 3505BL. Manufacturer Safco Products. Height adjusts from 41-1/4" to 45" to suit a variety of users. Adjustable padded armrests are also included for a comfortable, ergonomic support if desired.