| Package Size | 1 Unit |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Thickness | 1.2mm – 1.3mm |
| Type | Safety Nail Plate / Stud Guard |
| Model | Steel Nail Plate 1.5" x 3" |
| Material | Galvanized Steel |
| Features | Galvanized Finish, Corrosion-Resistant, Double-Secure Design |
| Dimensions (L × W) | 3" × 1.5" |
| Application | Protects Wiring, Pipes, and Studs from Fastener Damage |
| Suitable For | Residential, Commercial, Industrial |
Check the listing for details. Safety Nail Plate Stud Guard Galvanized Steel 1.5" x 3" Pipe Wire Protector Lot. Condition: New. Listed at 5.97 USD. Heavy-Duty Galvanized Steel – Corrosion-resistant construction for long-lasting durability. Made from durable galvanized steel, this stud guard provides a strong barrier that protects electrical cables, conduits, and pipes from screws, nails, and fasteners.