| Brand | Sagebrook Home |
|---|---|
| Material | velvet |
| Color | Beige |
| Type | Bench |
| Department | Adults |
| Number of Items in Set | 1 |
| Frame Material | Metal |
| Style | Contemporary/Modern |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Antique | No |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | No |
| Assembly Status | Fully Assembled |
| Features | Upholstered |
| Room | Living Room |
| Seating Capacity | 2 |
| Item Height | 16.5 in |
| Item Width | 41 in |
| Item Length | 17 in |
| Item Weight | 10 lbs |
Check the listing for details. Sagebrook Home Velvet Tufted Bench on Gold Legs. Color: Beige, Condition: Used. Listed at 130.00 USD. Seat Height 16.5. Item Location Bay Area.