| Brand | Modway |
|---|---|
| MPN | EEI-6034-GRY |
| Color | Gray |
| Type | Sofas and Armchairs |
| Item Height | 28 in |
| Item Length | 36 in |
| Item Width | 36 in |
| 'PBI_Materials'[materials] | Fabric |
| Upholstery Fabric | Polyester |
| Frame Material | Performance Velvet |
| 'PBI_Materials'[EBayMaterials] | Performance Velvet |
| Number of Items in Set | 1 |
| UPC | 889654224884 |
Check the listing for details. Sanguine Channel Tufted Velvet Modular Sectional Sofa Left Corner Chair in Gray. Color: Gray, Condition: New. Listed at 496.80 USD. Soft, stain-resistant performance velvet upholstery creates a luxurious tactile experience while dense foam padding and an individually wrapped spring coil system provide ultimate comfort and support for this sectional sofa piece.