| Number of Cameras Included | 4 |
|---|---|
| Hard Drive Capacity | NO Hard Drive |
| Model | N98PBM-71EE |
| NVR Recording Mode | Continuous, Time Scheduled, Motion Detection, Alarm Recording |
| Surveillance NVR Feature 1 | Up to 6MP, S+265, QR to Remote Access |
| Surveillance NVR Feature 2 | E-mail alert, Multi-Channel Playback, Real Time |
| Waterproof | IP67 dustproof and waterproof |
| Audio Port | Built-in MIC (Pickup Distance of 5m) |
| Warranty | 3 Years |
| Color Mode | Color Day, B&W Night |
| NVR Channels | 8 Channels |
| Location | Outdoor & Indoor |
| Type | White Bullet/Turret |
| MPN | N98PBM-71EE |
| Storage Capacity | NO HDD, 1TB, 2TB, 3TB, 4TB, 6TB |
| Brand | SANNCE |
| Items Included | Alarm, Camera, Motion Sensors, Remote Control |
| Number of Channels | 8 |
| Maximum Resolution | 3MP(2304x1296) |
| Surveillance Technology | IP/Network |
| Power Source | Wall Plug-In |
| Connectivity | Wired / IP Network |
| Features | Audio Recording, Infrared/Night Vision, Power over Ethernet (PoE), Weatherproof, Built in Microphone, Night Vision, Outdoor/Weatherproof, Wall Mounted, Waterproof, Multiple Language Support, IP67, Auido Recording |
| Smart Home Protocol | Infrared |
| Application | Indoor/Outdoor |
| Video compression | H.265、S+265、H.264 |
| Angle of View | Horizontal FOV 74.7°, vertical FOV 41°, diagonal FOV 86.6° |
| Camera Lens | 4mm |
| Night Vision Distance | Up to 100ft/30m (2pcs IR LED) |
| Wide Dynamic Range | DWDR |
| Image Sensor | 1/2.7" Progressive Scan CMOS |
| Country of Origin | China |
Check the listing for details. SANNCE 8CH 6MP NVR 3MP POE Security Camera System Audio Recording Motion Detect. Condition: New, Made in China. Listed at 129.49 USD. Video Compression S+265; H.265; S+264; H.264 IP Video Input 8CH PoE. Max resolution Maximum resolution of main stream: 3MP (2304×1296). You can customize monitor detection for specific surveillance areas, like garages, and yards.