| Material | Faux Leather |
|---|---|
| Brand | Scranton & Co |
| Model | SC-4861-2129863 |
| MPN | SC-4861-2129863 |
| Color | Black |
| Type | Guest Chairs |
| Style | Traditional |
| Item Height | 31" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 26" |
| Category | Guest Chairs |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Scranton & Co Faux Leather Executive Guest Chair in Black |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Guest Chairs |
| Compatible Brand | Scranton & Co |
| Product | Scranton & Co Faux Leather Executive Guest Chair in Black |
| Installation | Yes |
| UPC | 680499327422 |
Check the listing for details. Scranton & Co Faux Leather Executive Guest Chair in Black. Color: Black, Condition: New. Listed at 158.42 USD. This Scranton & Co unit wows with a no-sag spring seat that will keep you correctly positioned while sitting in the chair. The seats are durable and easy to clean. Chair has hand applied individual brass nail head trim.