| Material | Faux Leather |
|---|---|
| Brand | Scranton & Co |
| Model | SC-4861-2126943 |
| MPN | SC-4861-2126943 |
| Color | Brown |
| Type | Office Chairs |
| Style | Modern |
| Item Height | 37" |
| Item Width | 24" |
| Item Length | 22" |
| Category | Office Chairs |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Scranton & Co Modern Faux Leather Webbing Back Swivel Office Chai |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Office Chairs |
| Compatible Brand | Scranton & Co |
| Product | Scranton & Co Modern Faux Leather Webbing Back Swivel Office Chai |
| Installation | Yes |
| UPC | 680499360825 |
Check the listing for details. Scranton & Co Modern Faux Leather Webbing Back Swivel Office Chair in Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 110.39 USD. Faux leather back webbing. Finish: Brown, gold. Padded armrests.