| Size | Lub -12 x 18 in |
|---|---|
| Brand | Sarva Home Decor |
| California Prop 65 Warning | None |
| Care Instructions | Hand Wash Only |
| Closure Type | Zip |
| Color | Brown |
| Country of Origin | India |
| Customized | Yes |
| Department | Men, Women |
| Features | Indoor, Outdoor, Textured |
| Fill Material | 100% Jute |
| Item Height | 12 in |
| Item Width | 18 in |
| Material | Jute, Seagrass |
| Pattern | Bohemian |
| Personalization Instructions | We Manufacture All Size Of Pillow Cover Kindly Mention Your Si... |
| Personalize | Yes |
| Product Type | Pillow Cover |
| Room | Bedroom, Dining Room, Guestroom, Indoor/Outdoor, Living Room, Outdoor, Patio, Porch, Terrace |
| Shape | Rectangle |
| Style | Farmhouse |
| Subject | Abstract Art |
| Theme | Farm Life, Nature, Trees & Forest |
| Type | Pillow Cover |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
| Country/Region of Manufacture | India |
Check the listing for details. Seagrass and Raffia Jute Braided Pillow cover Handmade Throw Cushion Case Cover. Color: Brown, Condition: New with tags, Made in India. Listed at 23.59 USD. Transform your living space with this stunning boho farmhouse throw pillow cover featuring an eye-catching spiral pattern. The natural jute and white color combination creates a sophisticated yet rustic aesthetic that seamlessly blends with various decor styles.