| Country of Origin | Unknown |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Color | See Description |
| Item Height | See Description |
| Item Length | See Description |
| Item Width | See Description |
| Type | Recliner Replacement Parts |
| Upholstery Fabric | 100% Cashmere |
| Room | Bathroom |
| Fill Material | Acrylic |
| Style | 1950s |
| Seating Capacity | 1 |
| Features | Adjustable |
| Theme | Abstract |
| Frame Material | Alder |
| Pattern | Abstract Print |
| Assembly Required | No |
| Department | See Description |
| Additional Parts Required | No |
| Seat Depth | 10 in |
| Item Weight | 45 lb |
| Model | See Description |
| Product Line | Birch Lane Altom |
| Back Style | Barrelback |
| Arm Style | Belgian Roll Arm |
| Sleeper Size | Single |
| Distance from Floor to Bottom | 1.5 in |
| Packaging | Box |
| Firmness | Extra Firm |
| Year Manufactured | 2025 |
| Number of Items in Suite | Two-Piece |
| Backrest Height | 15 in |
| Seat Height | 10 in |
| Armrest Height | 20 in |
| Manufacturer Warranty | 1 Month |
| Care Instructions | Avoid Harsh Chemicals |
| Unit Type | Unit |
| MPN | B0CGL1LRVN |
Check the listing for details. Sectional Couch Metal Connectors 4 Pcs Universal Sofa Interlocking Furniture. Color: See Description, Condition: New, Made in Unknown. Listed at 19.21 USD. 【Widely Used】➤These universal sofa interlocking bracket are easy to mount on furniture. Applicable to Couch, Loveseat, Recliner, Chair or Chaise Lounge Sections of Large or Small Sectionals. One side facing up and one side facing down.