| Style | Original |
|---|---|
| Color | Original |
| Material | Rubber |
| Item Length | 4.5 in |
| Brand | Unbranded |
| Type | * |
| Unit Type | lb |
| Item Height | 0.5 in |
| Number of Items | 4 |
| Item Width | 6 in |
| Item Weight | 0.09 lb |
Check the listing for details. Sectional Sofa Connectors Straps Sturdy Support No More Gaps Easy Installation. Color: Original, Condition: New. Listed at 18.15 USD. VERSATILE, UNIVERSAL FIT FOR MANY SOFA TYPES - is designed for compatibility with a variety of sofa types, including corner sofas, sleeper sofas, and U-shaped sectionals. Protect your floors from scratches and help keep sofa cushions from sliding effortlessly.