| package include | 1*4MP Camera |
|---|---|
| Power Source | US Plug |
| Viewing Angle | 360° |
| Power Consumption(W) | < 8W |
| Audio Output | Two Way Audio |
| Year Manufactured | 2025 |
| Lens (mm) | 3.6mm,12mm |
| Power Supply(V) | DC 12V |
| Smart Home Compatibility | V380 Pro |
| Power Mode | Mains Electricity |
| Special Features | Waterproof / Weatherproof |
| Power Supply | Normal |
| High Definition | 8.0 Megapixels |
| AI Functions | Motion Detection |
| Number of Channels | 2 |
| Manufacturer Warranty | 1 Year |
| Minimum Illumination(Lux) | 0.01 Lux |
| Style | Dome Camera |
| Features | Energy Saving, Instant Alert, IP Intercom, Motion/PIR Activated, Night Light, Night Vision, Outdoor/Weatherproof, Smart Light, Voice Prompts, Wall Mounted, Waterproof, Wi-Fi |
| Storage Capacity | Max support 128GB(not included) |
| Surveillance Technology | IP/Network |
| Installation | Ceiling,Side,Wall Mounted |
| Number of Cameras Included | 1/2/3/4 |
| Supported Operating Systems | Windows 7,Windows 8,Windows 10 |
| Operating Range | 9 m |
| Video Compression Format | H.265 |
| Color Mode | Color |
| Color | Black |
| Scene | Indoor and Outdoor |
| Brand | Unbranded |
| Type | Surveillance Camera |
| Supported Mobile Systems | Android,IOS |
| Megapixels | 4MP |
| Maximum Resolution | 1920x1080 |
| Model | SmartCam |
| Connectivity | Wi-Fi |
| Alarm Action | telefon Alarm,Local Alarm |
| IR Distance(m) | 30 Meters |
| Shell Material | Plastic |
| Smart Home Protocol | Wi-Fi |
| Operating Sound Rating | 48 dB |
| Location | Outdoor & Indoor |
| Sensor | CMOS |
Check the listing for details. Security Dual Lens Camera Outdoor WIFI Smart Home 4MP Wireless IP Camera V380Pro. Color: Black, Condition: New. Listed at 34.19 USD. Two-way voice intercom, two-way video synchronous recording and playback. 2.4G WIFI + RJ45 network port for Internet access;. Dual light source design, built-in 8 pcs infrared light + 8 pcs white light, night vision infrared and night vision full color can be set;.