| Brand | Security Man |
|---|---|
| Noise Level | 130 dB |
| Compatible Devices | Home Security System |
| Type | Door Alarm |
| Number of Batteries | 2 9V batteries required. (included) |
| Power Source | Battery Powered |
| Mount Type | Wall Mount |
| Control Method | Touch |
| Voltage | 9 Volts |
| Items Included | Alarm |
| Operating Sound Rating | 130 dB |
Check the listing for details. Security Man Door Handle Vibration Alarm 2 Pack Portable 130db New Damaged Box. Condition: New. Listed at 19.99 USD. Both are brand new and unused. Box shows wear as pictured.