| Country of Manufacture | Mexico |
|---|---|
| Material | Metal |
| Brand | Steve Silver Company |
| Model | SDN600CS |
| MPN | SDN600CS |
| Color | Brown |
| Type | Bar Stools |
| Style | Modern |
| Item Height | 41" |
| Item Width | 22" |
| Item Length | 22" |
| Category | Bar Stools |
| Upholstery Fabric | Metal |
| Set Includes | Sedona Swivel Metal Counter Stool with Camel Brown Microsuede Sea |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Metal |
| Firmness | Metal |
| Frame Material | Metal |
| Department | Bar Stools |
| Compatible Brand | Steve Silver Company |
| Product | Sedona Swivel Metal Counter Stool with Camel Brown Microsuede Sea |
| Installation | Yes |
| UPC | 635178982485 |
Check the listing for details. Sedona Swivel Metal Counter Stool with Camel Brown Microsuede Seat. Color: Brown, Condition: New. Listed at 153.80 USD. High seat works with any 36?. Fire retardant foam cushion. seat height.