| Assembly Status | Assembly Required |
|---|---|
| Color | Limed Oak |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Fill Material | Foam |
| Set Includes | Chairs |
| Item Length | 28 in |
| Additional Parts Required | No |
| Brand | SeeHill |
| Type | Sofa Set |
| Department | Adults |
| Seating Capacity | 4 |
| Assembly Required | Yes |
| Item Height | 32.7 in |
| Model | L168023B |
| Frame Material | Aluminum |
| Room | Patio |
| Item Width | 31.5 in |
| Item Weight | 134.48 lb |
| Upholstery Fabric | Olefin |
Check the listing for details. SeeHill 4 Piece Patio Conversation Sets Limed Oak Aluminum Patio Furniture Set. Color: Limed Oak, Condition: New. Listed at 799.99 USD. The cushions provide excellent support, while the coffee table is perfect for holding drinks or snacks. Stylish and Stable Coffee Table: The coffee table features a modern X-corner design for added stability and an elegant look.