| All returns accepted | Returns Accepted |
|---|---|
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| Material | Fabric |
| Collection | Martinique |
| Brand | Serta at Home |
| MPN | CR45011B |
| Color | Beige |
| Style | Modern |
| Height | 35" |
| Width | 61" |
| Depth | 32.5" |
| Category | Loveseats |
Check the listing for details. Serta RTA Palisades Collection 61" Loveseat in Silica Sand. Color: Beige, Width: 61", Condition: New. Listed at 432.86 USD. A great fit for small living spaces, the Serta® Palisades Collection 61" Loveseat brings both affordable style and functional comfort to your home decor. Ideal for apartments, condos and offices, its compact size and unique, tool-free design make it hassle-free and quick to set up exactly where you want it. Straight arms and square footers along with tonal fabrics and an espresso finish create a modern look that will enhance your living room, guestroom or den. Quality hardwood materials provide strength and stability while individually wrapped coils surrounded by high-density foam and poly-fibers along with pillowed back cushions deliver supportive, relaxed seating you can sink back into. Pair this Serta® loveseat with the matching Palisades Collection sofas and accent chair for a completely coordinated look.Features : Quick, tool-free assembly and one-box packing make this sofa a great solution for assembling in small living spacesDurable, 100% polyester is easy to clean and has the look of linen for upscale comfortFlared arms, plush cushions and soft fabric create a cozy style that completes any home decorSturdy design supported with quality hardwood materialssupportive memory foam and pillowed back cushions provide superior stability and comfortSpecifications : Product Dimensions : 35 "H x 61 "W x 32.5 "DProduct Weight : 90 lbs