| Restocking Fee | No |
|---|---|
| Return shipping will be paid by | Buyer |
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 30 Days |
| Refund will be given as | Money Back |
| Mounting | Free Standing |
| Material | Metal+Sponge |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 35.00 in |
| Item Length | 17.00 in |
| Item Width | 16.30 in |
| Type | Dining Chair |
| Set Includes | Dining Chair |
| Room | Dining Room, Home Office/Study, Kitchen, Living Room |
| Upholstery Fabric | Upholstered |
| Frame Material | Metal |
| Style | Modern |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Department | Adults |
| Item Weight | 15.32 lbs |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| MPN | Does Not Apply |
| Features | Upholstered, With Backrest |
| Number of Items in Set | 2/4 |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Seat Height | 18.00 in |
| Seat Depth | 16.30 in |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Set of 2/4 Dining Chairs Upholstered Chair w/ Metal Legs for Kitchen Dining Room. Condition: New. Listed at 195.99 USD.