| Color | Black |
|---|---|
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand | Unbranded |
| Features | Swivel |
| Frame Material | Metal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Height | 31 in |
| Item Length | 17.4 in |
| Item Width | 20.3 in |
| Number of Items in Set | 2 |
| Style | Contemporary/Modern |
| Type | Stool |
| Upholstery Fabric | Velvet |
Check the listing for details. Set of 2 Adjustable Swivel Bar Stool Kitchen Counter Height Pub Chair, 24h Shipp. Color: Black, Condition: New. Listed at 153.24 USD.