| Color | Cream |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Velvet+Metal+Foam |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 39.73 in |
| Item Length | 20.08 in |
| Item Width | 19.69 in |
| Type | Barstools |
| Number of Items in Set | 2 |
| Features | With Backrest, Round Back |
| Style | Modern |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Department | Teens, Adults |
| Item Weight | 14.33 lbs |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Room | Dining Room, Home Office/Study, Kitchen, Living Room |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Set of 2 Bar Stools Counter Height Adjustable Bar Chair with Footrest Cream/Gray. Color: Cream, Condition: New. Listed at 215.68 USD. The light luxury single chair is simple and suitable for multiple scenes. The base is strong and durable,The adjustable foot is non-slip and silent. Fresh thick sponge covers the seat panel, Elegant curve for comfort and aesthetics.