| Mounting | Free Standing |
|---|---|
| Material | Velvet |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Seat Height | 25-33 inch |
| Brand | Unbranded |
| Color | Black (黑色) |
| Item Height | 45.60 in |
| Item Length | 21.20 in |
| Item Width | 18.10 in |
| Type | Barstools |
| Number of Items in Set | 2 |
| Frame Material | Metal |
| Features | Adjustable, Swivel, Upholstered, With Backrest |
| Style | Modern |
| Department | Adults, Teens |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Item Weight | 17.10 lbs |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Set Includes | Barstools |
| Room | Dining Room, Home Office/Study, Kitchen, Living Room |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Set of 2 Black Swivel Bar Stool Counter Height Adjustable Kitchen Dining Chairs. Color: Black (黑色), Condition: New. Listed at 180.99 USD. Single Sofa. Loveseat Sofa. 3 Seater Sofa. Convertible Sofa Bed. L Shaped Sofa. Dining Chair. Dining Sets. Dining Set.