| Color | Gray |
|---|---|
| Set Includes | Chair |
| Item Length | 20.5 in |
| Brand | Christopher Knight Home |
| Department | Adults |
| Type | Dining Chair |
| Item Height | 37 in |
| Model | Christopher Knight Home |
| Maximum Height | 24.0 |
| Style | Contemporary/Modern |
| Frame Material | Rubberwood |
| Features | Upholstered |
| Finish | Matte |
| Item Width | 17.7 in |
Check the listing for details. Set of 2 Lewis Contemporary Fabric Tufted Slipper Chairs Charcoal/. Color: Gray, Condition: Open box. Listed at 154.98 USD. 43863 Please review all the photos to see measurements thank?? any question let me knowSm12