| Country of Origin | China |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Dining Chair |
| Item Height | 32 in |
| Item Length | 19 in |
| Item Width | 24 in |
| Color | Gray |
| Room | Dining Room |
| Number of Items in Set | 2 |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Craft of Weaving | Not Clothing or Textiles |
| Frame Material | PVC |
| UPC | 629833451386 |
Check the listing for details. Set of 2 Modern Fabric Upholstered Dining Chairs for LivingRoom,DiningTable Gary. Color: Gray, Condition: New, Made in China. Listed at 103.28 USD. The fabric of the upholstered dining chair is comfortable and easy to clean. Easy to install:After the two legs are fixed and assembled, just screw them into the base to complete the entire installation.