| Color | Black |
|---|---|
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Brand | Unbranded |
| Features | Swivel |
| Frame Material | Metal |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Item Height | 31 in |
| Item Length | 17.4 in |
| Item Width | 20.3 in |
| Number of Items in Set | 2 |
| Style | Contemporary/Modern |
| Type | Stool |
| Upholstery Fabric | Velvet |
Check the listing for details. Set of 2 Modern Velvet Bar Stools with Gold Base Adjustable Height for Kitchen.. Color: Black, Condition: New. Listed at 173.63 USD. Stylish Bar Chairs: Our bar stools feature an eye-catching openwork weave design. These versatile bar stools chairs are suitable to fit a wide range of styles kitchens and bars, so you can create an interesting and original atmosphere.