| Brand | Kadehome |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Chair Style | Armchair |
| Chair Type | Dining Chair |
| Chair Weight Capacity (lb) | 400 lb |
| Commercial/Residential | Commercial,Residential |
| Frame Finish | Brown |
| Frame Material | Wood |
| Frame Primary Finish | Brown |
| Included | No additional items included |
| Includes Patio Cover | Without Cover |
| Motion Type | Stationary |
| Patio Furniture Features | No Additional Features |
| Product Weight (lb) | 400 lb |
| Returnable | 90-Day |
| Seating Type | Without Cushion |
| Manufacturer Warranty | 90 Days |
| Assembled Depth (in) | 23.5 in |
| Assembled Height (in) | 35 in |
| Assembled Width (in) | 23 in |
| UPC | 744759989109 |
Check the listing for details. Set of 2 Natural Brown Wood Frame Patio Outdoor Dining Chairs with Comfortable B. Condition: New. Listed at 300.16 USD. Enhance your indoor or outdoor space with this elegant set of 2 rubber wood dining chairs, designed for both comfort and durability. Perfect for patios, balconies, living rooms, or dining areas, these chairs blend natural aesthetics with versatile functionality.