| Color | Beige |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Velvet |
| Seat Depth | As shown in the picture |
| Seat Height | As shown in the picture |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 49.90 in |
| Item Length | 20.40 in |
| Item Width | 17.50 in |
| Type | Barstools |
| Number of Items in Set | 2 |
| Frame Material | Metal |
| Features | Adjustable, Swivel, Upholstered, With Backrest |
| Style | Modern |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Department | Adults, Teens |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Item Weight | 19.20 lbs |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Room | Dining Room, Home Office/Study, Kitchen, Living Room |
| Set Includes | Barstools |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Set of 2 Swivel Bar Stools Adjustable Counter Height Barstool Dining Chair New. Color: Beige, Condition: New. Listed at 219.97 USD. 2 x Barstool. Charming bar chairs are so attractive that everyone will rave about them. When viewing the color of the product on your monitor, it may differ from the actual color of the item.