| Color | Beige |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Velvet+Wood+Foam |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 38.40 in |
| Item Length | 17.50 in |
| Item Width | 21.50 in |
| Type | Barstools |
| Number of Items in Set | 2 |
| Features | Swivel, Upholstered, Without Armrest, With Backrest |
| Style | Modern |
| Department | Adults, Teens |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Item Weight | 22.00 lbs |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Set Includes | Set Of 2 Barstools |
| Room | Dining Room, Home Office/Study, Kitchen, Living Room |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
| Unit Type | Unit |
Check the listing for details. Set of 2 Swivel Velvet Bar Stools Bar Chair Counter Height Dining Chair. Color: Beige, Condition: New. Listed at 199.99 USD. Bar Stools & Stools. Bar Stools. Single Sofa. Loveseat Sofa. 3 Seater Sofa. Convertible Sofa Bed. L Shaped Sofa. Dining Chair.