| Color | Pink |
|---|---|
| Mounting | Free Standing |
| Material | Velvet+Metal |
| Brand | Unbranded |
| Item Height | 29.72 in |
| Item Length | 28.35 in |
| Item Width | 16.54 in |
| Type | Accent Chair |
| Room | Dining Room, Living Room, Bedroom |
| Features | Upholstered |
| Style | Modern |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Department | Adults |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Upholstery Fabric | Velvet |
| Number of Items in Set | 1 |
| Theme | Modern |
| Manufacturer Warranty | 6 Months |
| Unit Quantity | 1 |
Check the listing for details. Set of 2 Velvet Accent Chairs Modern Lounge Chairs with Metal Frame for Bedroom. Color: Pink, Condition: New. Listed at 179.99 USD.