| Brand | Costway |
|---|---|
| Style | Modern |
| MPN | 2EBAY65741DKA680 |
| Color | Black |
| Material | Rubber Wood, Sponge,Dutch Velvet |
| Size | 27" x 26" x 37" (L x W x H) |
| Type | Guest Chair |
| Set Includes | 2 X Reception Chair |
| Seating Capacity | Up to 2 |
| Weight Capacity | 330 lbs |
| Weight | 47 lbs |
| Assembly Required | Yes |
| Number of Items in Set | Two-Piece |
| Product | Reception Chair |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Department | Adults |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Room | Any Room |
| UPC | 6473511888056 |
Check the listing for details. Set of 2 Velvet Executive Guest Chair Waiting Room Arm Chair w/Rubber Wood Legs. Color: Black, Condition: New. Listed at 194.99 USD. Color: Black Material: Rubber Wood, Sponge, Dutch Velvet Product Dimensions: 27" x 26" x 37" (L x W x H) Seat Dimensions: 19.