| Number of Items in Set | 3 |
|---|---|
| Shape | Pear |
| Color | Tan |
| Material | Jute |
| Item Length | 5 in |
| Suitable For | Indoor |
| Brand | Unbranded |
| Mounting | Hanging |
| Type | Basket |
| Assembly Required | No |
| Item Height | 15 in |
| Style | Rustic/Primitive |
| Theme | Decor |
| Features | Durable, Expandable, Hanging, Heavy Duty |
| Item Width | 10 in |
| Personalization Instructions | no |
Check the listing for details. Set Of 3 Crochet Jute Hanging Teardrop Fruit Baskets Boho Woven Decor. Color: Tan, Condition: Used. Listed at 29.99 USD.