| Brand | FCH |
|---|---|
| Type | Dining Chair |
| Color | Black |
| Item Height | 37.8 in |
| Item Length | 16.9 in |
| Item Width | 19.9 in |
| Room | Dining Room, Living Room |
| Pattern | Solid |
| Style | Modern |
| Number of Items in Set | 4 |
| Department | Adult |
| Item Weight | 12 lb |
| Set Includes | Chair |
| Frame Material | Iron |
| Theme | Family |
| Maximum Weight Capacity | 330 lb |
Check the listing for details. Set of 4 Dining Chair Elegant Design Kitchen Dinette Room Black Leather Backrest. Color: Black, Condition: New. Listed at 124.99 USD. If so, this 4pcs High Grade PVC Leather Comfortable Chairs is a good choice for you. It adopts PVC leather and iron, which features stable, sturdy and durable. With supportive high back design, you can lean on it easily and it can support your back very well.