| Return shipping will be paid by | Seller |
|---|---|
| All returns accepted | Returns Accepted |
| Item must be returned within | 60 Days |
| Refund will be given as | Money back or replacement (buyer's choice) |
| MPN | ONEH0115892 |
| Item Length | 21 in |
| Seat Depth | 17 in |
| Item Height | 36 in |
| Item Width | 16.5 in |
| Upholstery Fabric | Leather |
| Color | Brown |
| Brand | Unbranded |
| Wood Tone | Dark Wood |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Seat Height | 18 in |
| Style | Contemporary/Modern |
| Frame Material | Pine |
| Features | Padded Seat |
| Room | Kitchen |
| Type | Dining Chair |
Check the listing for details. Set of 6 Dining Room Parson Chairs Kitchen Formal Elegant Leather Design Brown. Color: Brown, Condition: New. Listed at 192.58 USD. Features: - Set of 6, padded, armless dining chairs; ideal for a dining room, kitchen, or office. - Brown Blended Leatherette, durable, easy clean, sophisticated look and feel, excellent sunlight resistance. - The seat and back are padded with high-density foam for great comfortable feeling. - Espresso finish on the wooden legs, the frame create a modern look that adds a touch of luxury to any dining area. - Some assembly required, Instruction & hardwares in the box. - Photo may slightly different from actual item in terms of color due to the lighting during photo shooting or the monitor's display. Details: Dimension: 23"L X 16.5" W X 36" H Seat Cushion dimensions: 17" L X 16.5" W X 18" H Material: PU, Wood, Sponge