| Shape | Rectangular |
|---|---|
| Size | 26 x 26 in |
| Fill Material | 100% Cotton |
| MPN | 3514 |
| Item Length | 26 in |
| Personalize | No |
| Department | Adults |
| Care Instructions | Machine Wash, Tumble Dry |
| Style | Antique |
| Features | Machine Washable |
| Room | Bedroom |
| Item Width | 26 in |
| Thread Count | 401-600 |
| Pattern | Floral |
| Character | Farfalla |
| Color | Flint |
| Material | Cotton Sateen |
| Brand | SFERRA |
| Type | Continental Sham |
| Model | Sferra Farfalla Continental |
| Theme | Luxury |
| Closure Type | No Closure |
| Country of Origin | Italy |
| Character Family | Farfalla |
| Product Line | Sferra Farfalla |
| UPC | 780870733306 |
Check the listing for details. Sferra Farfalla Continental Sham Flint Cotton Sateen Jaaquard. Color: Flint, Condition: New with tags, Made in Italy. Listed at 90.00 USD.