| Massage Functions | Percussion, Vibrating, Pain Relief |
|---|---|
| Number of Massage Heads | 6 |
| Power Source | Battery |
| Color | Gray |
| Endurance Time | Up to 4.5 hours per charge |
| MPN | 2437599 |
| Material | Plastic, ABS, Silicone |
| Item Length | 7 in |
| Brand | Sharper Image |
| Type | Massage Gun |
| Unit Type | Unit |
| Item Height | 9.5 |
| Model | Sharper Image Power Percussion |
| Body Area | Full Body |
| Features | Lightweight, Cordless, Handheld, Rechargeable |
| Country of Origin | China |
| Item Width | 3 in |
| Item Weight | 2 lb |
Check the listing for details. Sharper Image Power Percussion Deep Tissue Massager w/ 6 Heads + Case Ships Free. Color: Gray, Condition: Used, Made in China. Listed at 39.99 USD. Relax, recover, and relieve muscle tension with the Sharper Image Power Percussion Deep Tissue Massager. Sharper Image Percussion Massager. Type: Percussion Massager. Powerful deep tissue percussion massage.