| Material | Faux Leather |
|---|---|
| Collection | Shay |
| Brand | Simpli Home |
| Model | AXCOT-SHSS-DBR |
| MPN | AXCOT-SHSS-DBR |
| Color | Brown |
| Type | Ottomans |
| Style | Mid-Century |
| Item Height | 18" |
| Item Width | 34" |
| Item Length | 26" |
| Category | Ottomans |
| California Prop. 65 Warning | Yes |
| Upholstery Fabric | Faux Leather |
| Set Includes | Shay 34 in.W Coffee Table Storage in Distressed Chestnut Brown Fa |
| Number of Items in Set | 1 |
| Countertop Material | Faux Leather |
| Firmness | Faux Leather |
| Frame Material | Faux Leather |
| Department | Ottomans |
| Compatible Brand | Simpli Home |
| Product | Shay 34 in.W Coffee Table Storage in Distressed Chestnut Brown Fa |
| Installation | Yes |
| UPC | 840469047105 |
Check the listing for details. Shay 34 in.W Coffee Table Storage in Distressed Chestnut Brown Faux Leather. Color: Brown, Condition: New. Listed at 335.87 USD. Update your space with the Shay Mid Century Small Storage Ottoman. It features a lift up lid and a large interior storage space. Made with premium fabrics for stylish durability and comfort. Whether used in the living room, family room or den, it will be the showpiece that completes the room.