| Brand | Unbranded |
|---|---|
| Color | Cloud White + Dove Gray |
| Item Height | 18.9 in |
| Item Length | 11.8 in |
| Item Width | 41.3 in |
| Material | Foam, Linen-Look Fabric Cover, Particleboard |
| Maximum Weight Capacity | 440 Pounds |
| Style | Modern |
| Type | Shoe Bench |
Check the listing for details. Shoe Bench Storage Padded Seat Entryway Organizer 15 Compartments Foam New. Color: Cloud White + Dove Gray, Condition: New. Listed at 99.09 USD. Unfilled Pouf Cover DIY Customizable Plush Ottoman Footrest Storage Solution New. [Multifunctional] With its stylish look and functional design, this storage bench is more than just a convenient shoe bench in your entryway.