| Color | Log Color |
|---|---|
| Item Length | 17.72 in |
| Item Width | 11.81 in |
| Item Height | 15.75 in |
| Type | Shoe Bench |
| Brand | Unbranded |
| Style | Contemporary/Modern |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Features | With Storage |
| Room | Bedroom, Living Room, Porch |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Parts Required | No |
| Frame Material | Pine Wood, PU, Sponge, Density Board |
| Total Load Capacity | Within 100kg/220 lbs |
Check the listing for details. Shoe Bench W/Cushion Max 220 lbs Shoe Storage Bench for Entryway 45*30*40cm. Color: Log Color, Condition: New. Listed at 42.89 USD.