| Features | ★Special Fashion Design★ |
|---|---|
| Process | Veneer |
| Color | Pine Wood Color |
| Item Height | 46cm |
| Item Length | 100 cm |
| Item Width | 30cm |
| Type | Shoe Rack Bench |
| Frame Material | Solid Wood Ecological Board, Solid Wood, PU, Sponge |
Check the listing for details. Shoe Rack Bench Shoe Storage Bench Shoe Organizer Bench for Entryway 100x46x30cm. Color: Pine Wood Color, Condition: New. Listed at 133.53 USD. Specification Material: Solid Wood Ecological Board, Solid Wood, PU, Sponge Process: Veneer Color: Pine Wood Color Style: Retro Shape: Rectangular Assembly Required: Yes Mounting Type: Free Standing Bench Maximum Load-bearing Capacity: About 100kg/220.46lbs Rack Each Tier Maximum Load Capacity: About 25kg/55.12lbs Product Size: 100*30*46cm/39.3*11.81*18.11in Tier Spacing: 14cm/5.51in Package Size: 110*35*14cm/43.31*13.78*5.51in Gross Weight: 12.6kg/27.78lbs Net Weight: 11.97kg/26.39lbs Package Included 1* Shoe Rack Bench 1* Chinese Diagram Other Accessories for Assembly.