| Color | Wood Color+ Beige |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Type | Shoe Rack Bench |
| Item Height | 40cm |
| Item Length | 80cm |
| Item Width | 34cm |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Style | Contemporary/Modern |
| Additional Parts Required | No |
| Assembly Required | Yes |
| Material: | Rubber Wood, Sponge, Oil Wax Leather |
| Max. Load Capacity: | About 100kg/220.46 lbs |
| Number of Tiers: | 2 |
Check the listing for details. Shoe Rack Bench with Cushion Shoe Organizer Bench with Storage Shoe Rack Bench. Color: Wood Color+ Beige, Condition: New. Listed at 104.79 USD. Specification Material: Rubber Wood, Sponge, Oil Wax Leather Color: Wood Color+ Beige/Walnut Color+ Beige/Black+ Beige Process: Spray Painting Style: Modern Number of Tiers: 2 Assembly Required: Yes Installation Type: Freestanding Max. Load Capacity: About 100kg/220.46 lbs Cushion Width: 30cm/11.81in Product Size: 80*34*40cm/31.5*13.39*15.75in Each Package Size: 81*40*19cm/31.89*15.75*7.48in Each Gross Weight: 8.45kg/18.63 lbs Each Net Weight: 8.03kg/17.7 lbs Package Included 1* Shoe Rack Bench 1* English Installation Manual Other Accessories for Assembly.