| 📢Highlights🙌 | high performance🔥reliable quality🔥good stability |
|---|---|
| Tips~ | If you have any questions,please feel free to contact us!!! |
| ❤️Features | Fast shipping from US Warehouse |
| Please Note | Any Questions,Just feel free to contact us on eBay. |
| Color | Light Grey+Gold |
| Style | Modern |
| Shape | Rectangular |
| Frame Material | Density Board, PU, Sponge, Metal |
| Process | Veneering |
| Mount Type | Freestanding |
| Assembly Required | Yes |
| Total Load-bearing Capacity | About 100kg/220.46 lbs |
| Seat Surface Size | 60*32cm/23.6*12.6 in |
| Product Height | 50 cm/19.7 in |
| Package Size | 71*40*19 cm/27.95*15.75*7.48 in |
| Gross Weight | 12.8 kg/28.22 lbs |
| Net Weight | 12.16kg/26.81 lbs |
| Item Height | 19.7 in |
| Item Length | 23.6 in |
| Item Width | 12.6 in |
| Type | Shoe Bench |
| Manufacturer Warranty | 3 Years |
| Brand | Unbranded |
| Indoor/Outdoor | Indoor |
| Department | Adults |
| Additional Parts Required | Yes |
| Assembly Status | Assembly Required |
| Item Weight | 26.81 lbs |
| MPN | As description shown |
| Wood Tone | / |
| Antique | No |
| Model | / |
| Product Line | / |
Check the listing for details. Shoe Storage Bench Entryway Shoes Organizing Stool Holding Cabinet Chair Home. Color: Light Grey+Gold, Condition: New. Listed at 123.17 USD. Specifications Color: Light Grey+Gold Style: Modern Shape: Rectangular Material: Density Board, PU, Sponge, Metal Process: Veneering Mount Type: Freestanding Assembly Required: Yes Total Load-bearing Capacity: About 100kg/220.46 lbs Seat Surface Size: 60*32cm/23.6*12.6 in Product Height: 50 cm/19.7 in Package Size: 71*40*19 cm/27.95*15.75*7.48 in Gross Weight: 12.8 kg/28.22 lbs Net Weight: 12.16kg/26.81 lbs Package Included 1*Shoe Bench 1*Chinese Installation Manual All Accessories for Assembly.