| Assembly Required | Yes |
|---|---|
| Brand | Unbranded |
| Color | Gray |
| Frame Material | MDF |
| Item Height | 20 in |
| Item Length | 35 in |
| Item Width | 14 in |
| Type | Bench |
| Upholstery Fabric | Polyester |
Check the listing for details. Shoe Storage Bench with Linen Seat Adjustable Shelves Entryway Cabinet 35 Inch. Color: Gray, Condition: New. Listed at 184.86 USD. Can be used in the living room, entryway, mudroom and bedroom. - 1 x Shoe Bench. - Materials: MDF, Foam, Linen (100% Polyester). - The interior removable middle shelf is 3-level adjustable to adjust for differing shoe sizes.